Printeritooner tuleb automaatselt – PrintHerald hoolitseb selle eest, et tahm ja tint kunagi ootamatult ei lõpeks.

Kuigi tehnoloogiauudistes räägitakse praegu isejuhtivatest autodest, tehisintellektist ja virtuaalreaalsusest, koosneb tegelik kontorielu enamuses sellistest traditsioonilistest tegevustest nagu firma printerite tahma- või tindikassettide viimasel hetkel tellimisest ja poodi tormamisest.

Miks küll, kui automaatika ja serverid juhivad juba palju keerulisemaid valdkondi kui lihtne printerikassettide tellimine?

PrintHerald ongi selline kasulik serveriprogramm, mis vähendab kõigis firmades arutut tormamist ja närvikulu.  Tüüpiliselt on suuremas kontoris vaja tahma või tinti “juba eile”, sest korraga otsustati näiteks hakata suurel hulgal aruandeid trükkima või tuli mõni muu mahukas paberitöö ette. Kui firmas on printereid palju (ja tüüpilises  Eesti firmas on printeripark kirju – erinevatelt tootjatelt, erinevas vanuses ja erineva koormusega masinad), siis kes küll tahaks pidevalt nende kassettidega tegeleda ja kallist tööajast tahma-tindiga jännata?

Ega ei peagi. PrintHeraldi programm installitakse firma serverisse, see leiab võrgust kõik printerid ja tunneb need ära. Enamus printereid oskab PrintHeraldile oma tahmakasseti täituvusprotsendi saata ja kui kasutaja on kõik õigesti seadistanud, siis kuller on tavaliselt uue kassetiga ukse taga kaugelt enne seda, kui printerid enam paberile midagi trükkida ei taha.

park

Kui kõne tuleb liiga hilja

PrintHeraldi eestvedajad Signe Tiitso ja Airi Tõnisson olid juba aastaid juhtinud printeritoonerite müügiga tegelevat firmat Berolina Baltic, kuhu said kontoritöötajad helistada ja kiirelt vajaliku printeritarviku kulleriga kohale tellida.

Üsna tihti aga tuli tellimus liiga hilja.

Muidugi võis kuller kõik teised tööd eriti suures hädas oleva kliendi puhul hetkeks tahaplaanile lükata ja kohe otse abivajajani vajaliku tooneriga kihutada, kuid sellise kiirteenuse eest kehtis ka kõrgem teenustasu. Nii tekkiski ühel hetkel Berolina juhtidel mõte, et mis oleks, kui klientide eest helistaks õigel ajal vastav tarkvara? Jääksid ära närvesöövad viimased hetked, samas oleks kuller alati õige ajal ukse taga ja just selle õige tooneri või tindikassetiga. Nii sündiski Printherald – tarkvara, mis aitab printereid jälgida ja õigel ajal vajaliku kauba kohale tellida.

Printheraldi tarkvara tegeleb näiliselt lihtsa, võib-olla mõnede jaoks isegi tühise probleemi lahendamisega. Kuid ühe maailma suurima printeritootja Hewlett-Packardi andmetel on koguni veerand kõikidest IT helpdeskile tehtud kõnedest seotud printeriprobleemidega. Printherald võib IT kulusid traditsioonilises kontoris vähendada kuni 30%, sest tavaliselt ongi paljude IT tugiisikute üheks tööks erinevate toonerite tellimine.

graafik

Kuidas automaatne printerijälgija töötab?

PrintHeraldi tööpõhimõte on lihtne – peale serverisse installimist peab tarkvara valvet kõigi printerite üle, mis võrgus asuvad. Muidugi võib seadmeid kas üksikult või IP vahemike kaupa ka jälgimise alt välja lülitada just nii, nagu ettevõttele vaja.

PrintHerald tunneb enamusi printeritüüpe ja kuna tootjatel vahelduvad mudelid kiiresti, siis uuendatakse ka tarkvara pidevalt, et alati jõuaks kohale just õige kassett. Mõned tootjad on sarnase rakenduse ka oma printeritele teinud, kuid Printheraldi eeliseks on universaalsus – see sobib pea kõikidele toodetele, mis on võrku ühendatud. Kui tooner või tint hakkab otsa saama, saabub varustajale  teade, mida on vaja tuua ning firmas saabub vajaliku inimese postkasti e-kiri, et vajalik kaup on kohe teel. Töö ei katke, allesjäänud viimase tooneri või tindiga saab oma asju rahulikult edasi printida.

Veelgi ettenägelikumad võivad tellida ühe tooneri alati tagavaraks, et kui juhtub olema ootamatult suuri printimis(t)öid, ei katke ka siis töö ning saab võtta kasutusele juba varem tagavaraks toodud printeritarviku.

Kasutaja ise saab määrata, millise tühjenemisprotsendi pealt raport genereeritakse ja kuller tarvikuga kohale tuleb. Vaikimisi on see 10%, kuid näiteks ette teada suurte printimistööde puhul võib protsenti tõsta ja nii toob teenusepakkuja tagavaraks toonerikasseti juba varem kohale.

tabel

Kellele on seda kõige rohkem vaja?

Eelkõige sobib PrintHerald muidugi firmadele, kus on palju printereid. Siis moodustab toonerikassettidega tegelemine juba kellegi põhitööajast üsna märkimisväärse osa. Et seda aega kokku hoida, aitabki tarkvara ise automaatselt õigel ajal õige asja tellida. Samuti on teenus mugav mitme kontoriga ettevõttele, kus polegi näiteks harukontoris piisavalt tööjõudu, et eraldi printerite eest hoolitseda.

Üks oluline kasusaaja on veel IT tugiteenuse pakkuja. Pole mõtet kõrgepalgalist IT-spetsialisti pidada enamuse ajast kullerina tahma- ja tindikassette mööda linna laiali vedamas, kui selle töö saab ära teha vastav tarkvara koos vastava teenusega. Keskenduda saab IT-oskusi nõudvatele probleemidele.

Mida Printherald veel teha oskab?

Printherald pole vaid tooneri tühjenemise jälgija, sellesse tarkvarasse on sisse ehitatud ka muid vajalikke funktsioone, mis annavad asutuse IT-juhile või kontoritöö eest vastutajale vajaliku ülevaate, kui palju, mida ja millal prinditakse. Selle põhjal saab hinnata, kas on ikka ostetud õiged printerid. Tihti tehakse Eesti ettevõtetes see viga, et ostetakse odavam, kuid väiksema koormuse jaoks mõeldud printer ja prinditakse sellega liiga palju.

Inimtööjõuta toonerihaldus – paar tunniga kaup kohal

PrintHeraldi kasutaja ostab ühekordse tarkvaralitsentsi ning edaspidi maksab vaid toonerite eest. Ettevõtte jaoks on see nagu inimtööjõuta printerihooldusteenus: tarkvara aitab printimisel silma peal hoida ja tellib vajalikud tarvikud ise. Kellegi tööaega selleks ei kulutata.

Tallinnas jõuab kuller kohale tööpäeva jooksul, tavaliselt paari tunniga. Mujal Eestis saabub vajalik tarvik järgmisel tööpäeval. Berolina laos on alati vajalikud toonerid olemas, sest Printherald teab, mis printerimudelid klientidel on olemas ja kui palju erinevaid tarvikuid neile vaja.

  Versioon 2.34
  • Printerid võivad asuda erinevates hoonetes, isegi erinevates linnades, kui on olemas asutusel ühtne võrk on võimalik programmi seadistada töötama ja sealt printereid leidma.
  • Enam ei pea erinevad töötajad vastutama tooneri tellimise eest, seda teeb üks programm ja edastab tellimuse e-maili teel asutuse IT juhile ja tarnijale.
  • Kõrvaldab inimliku eksimise võimalused, et printer ei tööta, kuna tooner on tellimata.
  • Lihtne statistika printerite ja toonerite üle.
  • Minimiseerib võimaliku viivituse tarnetel.

Artiklid